jak_hledat_byt

2. díl KOUPĚ BYTU- Jak jednoduše najít takové bydlení, jaké hledáte

minulém článku jsem pro vás shrnul několik rad, které se týkaly toho, jak si konkrétně ujasnit to, jak by měl vypadat váš vysněný byt. Máte-li v tomto směru jasno, určitě se vám budou hodit i rady, jak takový byt co nejlépe najít. Možností je několik, a pokud je budete kombinovat, můžete si být téměř stoprocentně jisti, že najdete přesně to, co hledáte. Pojďme se na ně podívat.

Hledání na internetu

Na internetu dnes najdeme skutečně vše a oblast realit určitě není výjimkou. Vaše kroky by tedy měli vést primárně na několik větších inzertních serverů, na kterých najdete nabídku nejenom realitních kanceláří, ale také samotných majitelů nemovitostí. Výhodou internetového hledání je rozhodně fakt, že máte možnost jednotlivé inzeráty filtrovat. Stačí tak vybrat lokalitu, dispozice, velikost, cenové rozpětí nebo dostupnost okolních služeb a během pár vteřin máte před sebou jenom takové nemovitosti, které vašemu výběru přesně vyhovují. Stejně tak ale můžete filtrovat i to, zda hledáte pouze novostavby, bydlení v plánovaných developerských objektech, nebo hledáte nemovitost určenou k rekonstrukci.

Tištěná inzerce

Tato možnost je hned po internetu druhou nejdoporučovanější, i když je třeba myslet na to, že vyhledání je vzhledem k absenci filtrování o něco složitější. Zde neváhejte investovat i do placených, ideálně lokálních novin nebo časopisů, o kterých víte, že nabídku nemovitostí obsahují. Stejně tak ale berte ty bezplatné, katalogy realitních kanceláří, které najdete téměř na každé pobočce.

Poptejte, co konkrétně hledáte

Další možností je zadat si vlastní poptávku. Tato varianta je samozřejmě o něco jednodušší, protože není třeba nic aktivně hledat, pouze si vybíráte z nemovitostí, které vám jsou nabízeny. Zde ale musím ze zkušeností podotknout, že je třeba dát pozor na některé realitní makléře. Ne vždy mají nemovitost odpovídající vašim podmínkám, ale přesto vás osloví se snahou doslova vnutit vám něco jiného. S tím souvisí také fakt, že ve své poptávce byste měli přesně vymezit, co konkrétně hledáte.

banner-poptej-nemuzete

Vydejte se do požadovaných lokalit

Ačkoliv jsem uvedl, že internetová nabídka často obsahuje vše, přece jenom to ne vždy bývá stoprocentní a tak se můžete vydat do konkrétních lokalit na vlastní pěst. Zde máte dvě hlavní možnosti. Tou první je sledovat okna či balkony, jelikož často je právě tímto způsobem inzerováno, že je daná nemovitost volná, a tedy k prodeji.

Druhou možností je přímé oslovení lidí v konkrétním domě. Zde radím jednu z nejvyužívanějších cest, a tou je poptávkový letáček do schránky. Chcete-li mít v tomto směru opravdu úspěch, specifikujte, co hledáte a nebojte se být konkrétní ani v tom, kdo vlastně jste. Nezapadnete tak mezi ostatní, kteří oslovují pouze textem „Hledám nemovitost v tomto domě“, což je doplněno telefonním číslem. Ukažte, že nejste realitní makléř ale skutečně osoba, která chce v této lokalitě bydlet.

Realitni-asistent_03

Zeptejte se svých přátel

Najít vhodný byt ale můžete i prostřednictvím svých přátel. Mějte na paměti, že to jsou právě oni, kteří žijí ve vámi vyhlédnuté lokalitě také, a tak ji znají o něco více. Mohou tak na toto téma prohodit pár slov se svými známými, nebo dát sami tip, pokud se některá z okolních nemovitostí uvolní. A navíc máte jistotu, že pokud zde jsou spokojeni oni, pravděpodobně můžete to samé čekat i vy.

Pokračujte na další díl


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

7. díl KOUPĚ BYTU- Proč je důležité zajistit si financování s předstihem

Setkávám se často s případy, kdy si lidé vyberou byt ke koupi, ale ve chvíli, kdy je téměř vše připraveno k podpisu smlouvy, zjistí, že jim banka požadované peníze nedá. Bohužel takových...

10. díl KOUPĚ BYTU- Jaké triky zkoušejí realitní makléři

Rozhodně nebudu nijak upravovat skutečnost, pokud řeknu, že řada realitních makléřů nedokáže odvádět profesionální práci a více než o spokojenost klienta jim jde hlavně o zisk. Toto...

Na co si dát pozor při koupi bytu?

List vlastnictví, depozitní úschova, férové smlouvy … Ano samozřejmě, pojďme to dnes ale trochu odlehčit. Dejte si pozor na drobnosti, které vysílají signál, že něco není v pořádku....

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV