4_vyhody_realitni_makler

4 výhody, které nám přinese spolupráce se správným realitním makléřem

Dostávám často dotazy, které se týkají realitních makléřů a zda se vyplatí s nimi spolupracovat. V tomto článku vám nabízím své jasné stanovisko a to takové, že realitní kancelář a realitní makléř je výhodou, ale pouze v případě těch správných, profesionálních a prověřených. Pojďme se podívat na shrnutí čtyř hlavních výhod, které jasně mapují jejich činnost a často nezbytnost v procesu prodeje.

1. Kompletní přehled o nemovitostech v konkrétní lokalitě

Jelikož se vybraný realitní makléř pohybuje v daném segmentu již nějakou dobu, má tak logicky zmapovánu celou oblast a tak může nabídnout náhled na to, jaké jsou šance na prodej, jaké by byly adekvátní ceny, nebo co vlastně lidé nejčastěji hledají a jak jim vyjít vstříc.
Díky těmto zkušenostem tak může pomoci určit konkrétní prodejní cenu, může odhadnout dobu prodeje, nebo i případná rizika, která mohou být s prodejem spojena.

2. Úspora času, ale často také financí

Jak sám říkám svým klientům, správný realitní makléř by vám především měl ušetřit čas. Je pravdou, že za jeho služby zaplatíte, ale pokud svůj čas přepočítáte na peníze, rozhodně je to částka adekvátní. V takových případech realitní makléř nejčastěji odpovídá na dotazy zájemců, domlouvá termíny prohlídek, komunikuje se zájemci, či se stará o samotnou propagaci.

Právě ta je z mého pohledu velmi důležitá a tak zatímco vy byste vložili inzerát někam na internet, realitní makléř pro vaši nemovitost vytvoří kvalitní marketing včetně inzerce na placených serverech, vytvoří letáky, osloví své klienty atd. To vše něco stojí, a tento servis již máte zahrnutý v domluvené provizi.

3. Dokážete maximalizovat zisky z prodeje

Mějte na paměti, že realitní makléř je především zkušený obchodník. Ano, v případě že jsou mí klienti v pozici kupujícího, často upozorňuji na možné triky či rétoriku, s jakou je dokážou doslova „ukecat“. Jste-li ale na straně prodávajících, můžete jeho obchodní talent využít právě pro svůj prospěch a to ve chvíli, kdy dojde na domlouvání konkrétní prodejní ceny. Zde realitní makléř především zdůrazní ony výhody, které souvisí s naceněním nemovitosti a vysvětlí, proč požadovaná sleva nemůže být reálná. Přečtěte si Jednu zajímavou výhodu exkluzivní smlouvy.

4. Získáte poradenství v oblasti práva a financí

Profesionální realitní kanceláře dnes nejsou jenom od toho, aby pomohli prodat nemovitost. Současné realitní kanceláře se angažují i v oblasti právního poradenství. A jelikož realitní právo není jednoduché, rozhodně se vám bude hodit právní servis, který máte v ceně služeb.

Petr-Ejem_01

Podobně výhodné jsou ale i rady finančních poradců pracujících pro realitní kancelář. Ty pomohou ve chvíli, kdy jste v pozici kupujícího a plánujete nemovitost financovat hypotékou. Zde často apeluji na to, že před prvním jednáním s finančním poradcem je vhodné udělat si krátký průřez trhem, abychom věděli, zda nám skutečně nabízí to správné pro nás a nikoliv pouze to správné pro něho.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

Jak zefektivnit prodej nemovitosti

Snažíte se marně už celou věčnost prodat byt či dům? Inzeráty máte vyvěšené na internetu, kde to jen šlo, ale zájemci se prostě neozývají? Možná je v něčem chyba, něco je odrazuje....

Jak převést družstevní byt do osobního vlastnictví

Družstevní byty byly možností, jak se dalo poskytnout ubytování celé řadě rodin bez nutnosti velkých finančních vstupů. Dnes se tak v naší zemi setkáme s velkým množstvím nemovitostí,...

Daň z nabytí nemovitých věcí- nejčastější otázky

Na co se mě v poslední době nejčastěji ptáte. Kdo platí daň z nabytí nemovitých věcí Od 1. 11. 2016 ji vždy platí jen kupující, tedy nabyvatel. V jaké výši se platí daň...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV