4_vyhody_realitni_makler

4 výhody, které nám přinese spolupráce se správným realitním makléřem

Dostávám často dotazy, které se týkají realitních makléřů a zda se vyplatí s nimi spolupracovat. V tomto článku vám nabízím své jasné stanovisko a to takové, že realitní kancelář a realitní makléř je výhodou, ale pouze v případě těch správných, profesionálních a prověřených. Pojďme se podívat na shrnutí čtyř hlavních výhod, které jasně mapují jejich činnost a často nezbytnost v procesu prodeje.

1. Kompletní přehled o nemovitostech v konkrétní lokalitě

Jelikož se vybraný realitní makléř pohybuje v daném segmentu již nějakou dobu, má tak logicky zmapovánu celou oblast a tak může nabídnout náhled na to, jaké jsou šance na prodej, jaké by byly adekvátní ceny, nebo co vlastně lidé nejčastěji hledají a jak jim vyjít vstříc.
Díky těmto zkušenostem tak může pomoci určit konkrétní prodejní cenu, může odhadnout dobu prodeje, nebo i případná rizika, která mohou být s prodejem spojena.

2. Úspora času, ale často také financí

Jak sám říkám svým klientům, správný realitní makléř by vám především měl ušetřit čas. Je pravdou, že za jeho služby zaplatíte, ale pokud svůj čas přepočítáte na peníze, rozhodně je to částka adekvátní. V takových případech realitní makléř nejčastěji odpovídá na dotazy zájemců, domlouvá termíny prohlídek, komunikuje se zájemci, či se stará o samotnou propagaci.

Právě ta je z mého pohledu velmi důležitá a tak zatímco vy byste vložili inzerát někam na internet, realitní makléř pro vaši nemovitost vytvoří kvalitní marketing včetně inzerce na placených serverech, vytvoří letáky, osloví své klienty atd. To vše něco stojí, a tento servis již máte zahrnutý v domluvené provizi.

3. Dokážete maximalizovat zisky z prodeje

Mějte na paměti, že realitní makléř je především zkušený obchodník. Ano, v případě že jsou mí klienti v pozici kupujícího, často upozorňuji na možné triky či rétoriku, s jakou je dokážou doslova „ukecat“. Jste-li ale na straně prodávajících, můžete jeho obchodní talent využít právě pro svůj prospěch a to ve chvíli, kdy dojde na domlouvání konkrétní prodejní ceny. Zde realitní makléř především zdůrazní ony výhody, které souvisí s naceněním nemovitosti a vysvětlí, proč požadovaná sleva nemůže být reálná. Přečtěte si Jednu zajímavou výhodu exkluzivní smlouvy.

4. Získáte poradenství v oblasti práva a financí

Profesionální realitní kanceláře dnes nejsou jenom od toho, aby pomohli prodat nemovitost. Současné realitní kanceláře se angažují i v oblasti právního poradenství. A jelikož realitní právo není jednoduché, rozhodně se vám bude hodit právní servis, který máte v ceně služeb.

Petr-Ejem_01

Podobně výhodné jsou ale i rady finančních poradců pracujících pro realitní kancelář. Ty pomohou ve chvíli, kdy jste v pozici kupujícího a plánujete nemovitost financovat hypotékou. Zde často apeluji na to, že před prvním jednáním s finančním poradcem je vhodné udělat si krátký průřez trhem, abychom věděli, zda nám skutečně nabízí to správné pro nás a nikoliv pouze to správné pro něho.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

Neexistuje ve vašem domě společenství vlastníků? Noví kupující budou mít problém

Nový občanský zákoník, který platí už přes rok, přinesl v oblasti nemovitostí celou řadu změn. Jednu z nich, o které se zatím příliš nemluví, si aktuálně představíme. Jedná se...

Uzavíráme smlouvu s realitkou. Na co si dát pozor

Když prodáváme byt nebo dům, obracíme se velmi často na realitní kancelář. To je logické z toho důvodu, že její realitní makléři nám mohou pomoci s prodejem, mohou se postarat o lepší...

Jaké faktory ovlivňují cenu nemovitosti

Diskuse o cenách nemovitostí patří mezi velmi časté otázky mých klientů. A to ať už se jedná o ty, kteří chtějí nemovitost prodat, tak i o ty, kteří ji chtějí koupit. Samozřejmě v daném...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV