pomohu_vam_prevest_nemovitost

Chcete prodat / koupit nemovitosti bez realitní kanceláře? Pomohu vám

Důvodů, proč se při prodeji, či koupi bytu nebo domu vyhnout realitní kanceláři je spousta. Pokud něco jasně dominuje, je to určitě ušetřená provize. Pozor, mnoho lidí si ale myslí, že převod nemovitosti je nebude nic stát, to samozřejmě není pravda. Když s nimi jednám, popisuji jim co vše je potřeba připravit, sepsat, zařídit a kolik to vše zhruba zabere času.

Zde může nastat problém, jelikož při převodu nemovitosti je třeba zajistit:

  • Sepsání rezervační smlouvy
  • Sepsání smluv o převodu
  • Depozitní úschovu
  • Sepsání předávacího protokolu k nemovitosti
  • Zaplacení potřebných daní + zpracování daňového přiznání
  • Podání návrhu na vklad do katastru
  • Přehlášení veškerých služeb
  • Zpracování PENB + znaleckého posudku

Výše uvedené jsou jen základní povinnosti. Každý převod je jiný. Často je nutné jednat s úvěrující bankou kvůli zástavnímu právu atd.

Realitni-asistent_03

Nechci zde tvrdit, že tohle nezvládnete sami, ale často vidím u klientů údiv, kolik povinností je s převodem nemovitosti spojeno. Navíc je nutné dodržet určitý harmonogram a postoupnost.

Mnoho lidí se na mě v tento okamžik obrátí, zda bych jim nemohl s převodem pomoci. Proto jsem spustil projekt Realitní asistent, kde pomáhám prodávajícím i kupujícím k bezpečnému a bezproblémovému převodu nemovitosti.

Jelikož pro mě tento převod nemovitosti není tak časově ani finančně náročný, jako když prodávám nemovitost se zastoupením majitele, mohu si dovolit i nižší cenu než je standardní provize pro realitní kancelář.

Jsem nezávislý, a tak mě nijak netlačí zaměstnavatel, ani se neženu za výší provize. Mé sazby jsou pevně dané, stejně jako mám jasně specifikovaný rozsah svých služeb, které vám poskytnu.

Realitni-asistent_02

Pokud se bojíte pustit do převodu nemovitosti na vlastní pěst, kontaktujte mě. Zajistím vám bezproblémový a bezpečný převod.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

Nový občanský zákoník ruší povinný odhad pro výpočet daně z nabytí nemovitých věcí

Za posledních pár týdnů se na mě obrátilo několik klientů s dotazem, jakým způsobem se aktuálně vypočítává daň z převodu nemovitosti, nově daň z nabytí nemovitých věcí. Zatímco...

Investiční byty - jak na ně? 2. část – hledáme a prověřujeme nájemníka

Jakmile máme jasno v naší klientele a stejně tak máme koupený i samotný byt (viz první díl), můžeme se pustit do hledání nájemníků. Ty by samozřejmě měli korespondovat s cílovou skupinou,...

Klientské změny při pořízení nového bytu, domu

Rozhodli jste se pořídit nový byt, či dům, ale už v průběhu výstavby víte, že byste rádi realizovali úpravy v podobě posunutí příček, nebo např. záměny obkladů v koupelně? Většina...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV