muzi_nebo_zeny

Chodí za mnou více muži nebo ženy

Je jasné, že pokud se jedná o koupi auta, většinou rozhodne muž. V supermarketu je to naopak žena. Jak je to ale ve chvíli, kdy daný pár kupuje nemovitost? Pokud vás zajímá, zda rozhodne muž nebo žena, přečtěte si tento článek, který se opírá o mé vlastní zkušenosti toho, s kým nejčastěji jednám, nebo kdo má v rozhodovacím procesu ono nezbytné poslední slovo.

Na prohlídky nejčastěji s ženou

Když se jedná o prohlídku konkrétní nemovitosti, tak jde na ni nejčastěji celá dvojice, ale iniciativu přebírá žena. Ostatně je to jistě ona, kdo se o celou domácnost stará a bude starat, a tak přesně ví, na jaké detaily by si měla dát pozor. Muž v tomto směru pouze okoukne několik místností a je spokojen. Žena se však zaměřuje na podstatné detaily, které souvisí s případnými na první pohled zamaskovanými problémy. Doslova si tak vše vyzkouší.

A v tuto chvíli ale přichází na řadu role muže, který už dokáže zhodnotit, nakolik je daný problém náročný. Tedy jak z hlediska opravy, se kterou souvisí nutnost materiálu, nalezení vhodného řemeslníka, stejně jako nutnost finančního výdaje. Jsou samozřejmě i situace, kdy jdu na prohlídku jenom se ženou a všechny problémy převede na náročnost z hlediska oprav muž až doma, kde se oba rozhodnou, zda do nemovitosti půjdou, nebo nakolik budou vyjednávat o ceně.

Finální rozhodnutí je na mužích

Ačkoliv tedy ženy na první pohled vypadají na to, že mají celou koupi nemovitosti pevně ve svých rukou, finální rozhodnutí zůstává většinou na mužích, kteří řeknou ono poslední slovo. Je to navíc také muž, který má velmi často na starost dané financování. Hlavně potom s ohledem na zajištění peněz, ať už z vlastních zdrojů, nebo prostřednictvím hypotéky. Je to samozřejmě logické, jelikož několik desítek let zažitý model jasně ukazuje, že muž vydělává a žena se stará o děti. Samozřejmě v posledních letech dané role nejsou už tak jasné, ale přijde-li za mnou starší pár, mám vždy stoprocentní jistotu v tom, s kým budu na závěr jednat.

Co každý sleduje

Určitě je dobré zaměřit se i na to, co vlastně každý z páru konkrétně sleduje, pokud si nemovitost pořizují a prohlížejí. U žen je jasně vidět, jak již plánuje rozložení nábytku třeba v obývacím pokoji, jak bude využívat kuchyni, nebo jak zařídí dětský pokoj. Muž naopak využívá hlavně svého zdravého rozumu a praktičtějšího zaměření s ohledem na to, že počítá, kolik může stát vytápění, spotřeba vody, jak praktická jsou velká okna, nebo zda je daná lokalita opravdu ta pravá – a to třeba s ohledem na dojezdovou vzdálenost do práce. I to se musí vzít při výběru bytu v potaz.

Role jsou jasně rozděleny

Pokud jste tedy čekali, že v páru má jasné slovo pouze jeden člověk, jste na omylu. Zajímavé však je to, že málokterý pár se jakkoliv domlouvá, jelikož když přijdou, jsou jejich činnosti, kroky a směry prohlídek téměř totožné a každý tak jde za tím svým. A stejně tak to pokračuje i v rámci případných otázek jak na majitele, tak i na mě. Ženu spíše zajímají právě její témata, zatímco muže ty jeho.

Petr-Ejem_01

Ne vždy to ale platí, jelikož během své praxe se setkávám se situací, kdy za pracovně vytíženého muže vše vyřídí žena, stejně jako se situacemi, kde dobře postavený muž chce byt ideálně pro sebe samotného a na ženu se příliš neohlíží. Nejblíže ke kompromisu ale naopak mají mladší páry. Emancipace zkrátka funguje.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

9. díl KOUPĚ BYTU- Platby spojené s koupí bytu

Mnoho mých klientů se snažím vždy upozornit na to, že cena, za kterou byt kupují, nemusí být konečná. Tedy abych to upřesnil, mohou se jich týkat i mnohé další poplatky, u kterých je zvykem...

Nespokojené životy, pomluvy, závist, lži a já

Dnes to nebude o realitách, dnes to bude o mně. Dusím to v sobě velmi dlouho. Musí to jít ven. Často mi lidé naříkají, jak je nebaví práce, jak se jim nedaří v osobním životě, jak jim...

7. díl KOUPĚ BYTU- Proč je důležité zajistit si financování s předstihem

Setkávám se často s případy, kdy si lidé vyberou byt ke koupi, ale ve chvíli, kdy je téměř vše připraveno k podpisu smlouvy, zjistí, že jim banka požadované peníze nedá. Bohužel takových...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV