dcs_444

Jak zefektivnit prodej nemovitosti

Snažíte se marně už celou věčnost prodat byt či dům? Inzeráty máte vyvěšené na internetu, kde to jen šlo, ale zájemci se prostě neozývají? Možná je v něčem chyba, něco je odrazuje. Mohou to být třeba staré oprýskané kachličky v koupelně, zašlé tapety nebo nevzhledná podlaha. Pak si můžete vybrat ze dvou možností. Buď půjdete s cenou dolů, jako vám radí realitní makléř, nebo se můžete zkusit obrátit na odborníka věnující se home stagingu a omšelý inzerát změnit na exkluzivní záležitost.

Že nevíte, co je home staging? Jedná se o službu, která je velmi dobře známá a využívaná v USA, ale také v Evropě. I u nás se postupně začíná uplatňovat, jednoduše proto, že má jasný přínos. Za minimální investici dosáhnete zvýšení hodnoty prodávané nemovitosti klidně i o několik desítek, u dražších nemovitostí i o stovky tisíc. Základním prvkem prezentace nabízeného bytu jsou především fotografie, které se zveřejňují na internetu. Home staging cílí na co nejvýraznější zlepšení jejich kvality.

Podívejte se na fotografii. Vidíte ten jasný rozdíl na kuchyňské lince?

takhle ne

Často prodávající ukazují jak bydlí oni sami, což pro kupující není zajímavé. Kupující chce mít prostor pro svoji představu, jak mu se bude bydlet ve vaší nemovitosti.

Jak připravuji nemovitosti k prodeji.

Na začátku všeho proběhne krátká konzultace, u níž získáme představu, jaké změny lze provést. Není se třeba ničeho bát. Žádná nákladná rekonstrukce vás čekat nebude. Není nutné odstranit veškerý nábytek ani nic nakupovat. Často si poradíme s tím, co je aktuálně v bytě k dispozici.

Společně si projdeme místnost po místnosti a doporučím návrhy na úpravy, které nejvhodněji přitáhnou pozornost zájemců. Nepředělávám celý interiér k dokonalosti, ale zvyšuji prodejnost nemovitosti tak, že vyzdvihnu její kvality, funkčnost a prostor. Ve výsledku máte inzerát, který působí jako vystřižený z katalogu hotelů, s dokonale naaranžovanými místnostmi – uklizenými, prostornými, světlými. Takový prostor pak přímo láká k nastěhování.

Home staging se vyplatí také u prodeje komerčních prostor, jako jsou obchody, kanceláře, hotely nebo restaurace.

Petr-Ejem_01

Pokud se vám nedaří prodej nemovitosti, nebojte se mě kontaktovat. Připravím vaši nemovitost k prodeji, pořídím kvalitní prezentaci. Pokud se domluvíme na spolupráci při prodeji vaší nemovitosti, má práce je již obsažena v provizi. Pokud máte zájem pouze o přípravu a pořízení kvalitních fotografií, cena začíná už na 3 000 Kč. Pro vaši zajímavost, přečtěte si Jak pomáhám majitelům s prodejem nemovitosti.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

Exkluzivní smlouva- na co si dát pozor

Doporučuji vám uzavřít férovou exkluzivní smlouvu s realitní kanceláří, díky které získáte kvalitní servis. Jsou ale smlouvy, které se dají zneužít, a ve výsledku vám nic dobrého...

Konec složitého hledání nemovitostí. Prostě si zadejte poptávku zdarma

Hledáte byt, dům, pozemek, či jinou nemovitost? Ale už vás nebaví trávit každý den spousty hodin na internetu a procházet realitní portály neustále dokola? Jste otráveni pořád stejnou nabídkou...

3 typy prodejní ceny nemovitosti

Prodáváte nemovitost a nevíte jakou stanovit prodejní cenu? Jako prodávající chcete samozřejmě za svou nemovitost co nejvíce. Na druhé straně je ale kupující, který chce pravý opak. Nejčastěji...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV