jsou_realitni_kancelare_potrebne

Jsou realitní kanceláře skutečně tak potřebné?

Také patříte mezi velké skeptiky a říkáte si, k čemu vlastně ty realitky jsou? Zvláště když inzerát na internet zvládnete zadat sami a domluvení prohlídky také není nic těžkého? Za službami realitních kanceláří se však skrývá mnohem víc a jak se i svým klientům snažím vysvětlit, i spolu s vámi se nyní podívám na to, co patří z mého pohledu mezi ty hlavní a nejdůležitější služby, které vám jako klientům mohou přijít vhod.

To nejdůležitější jsou právní služby

Přejdu řadu různých aspektů spojených s propagací nemovitosti či domlouvání prohlídek, dostaneme se rovnou k právním službám. Bez těch se na realitním trhu jenom těžko obejdete, jelikož u převodu nemovitostí budete potřebovat smlouvu o rezervaci nemovitosti, kupní smlouvy, vklad do katastru, smlouvu o depozitní úschově atd. Za to vše je třeba advokátovi zaplatit, nebo to může poskytnout právě realitní kancelář.

Její služby se však v daném směru hodí v případech, kdy pomůže odhalit, že kupovaná nemovitost je zatížená exekucí, nebo pomůže, když je nemovitost zatížená hypotékou, a tak je třeba ji buď převést, nebo vyplatit.

Provize nemusí nutně znamenat váš nižší výdělek

Co v souvislosti se smlouvou s realitní kanceláří souvisí, to je takzvaná provize, tedy často procentuální částka z prodejní hodnoty nemovitosti, kterou realitní kanceláři zaplatíte za služby. Ačkoliv mnoho mých klientů argumentuje tím, že kvůli provizi tak přijdou i o desetitisíce korun, je třeba se na celou věc podívat i z jiného pohledu. Část jejich peněz by bez pomocí realitní kanceláře stejně utratili za právní a další služby.

Petr-Ejem_01

 

Navíc dnes není problémem s realitní kanceláří domluvit takovou prodejní cenu, aby se do ní promítla i požadovaná výše provize a abyste vy jako prodejci zůstali i při využití realitních služeb takzvaně na svém.

Reklamní kampaň, kterou jenom těžko napodobíte

V čem však mají realitní kanceláře také velké přednosti, to jsou možnosti inzerce. Já osobně utrácím kolem sto tisíc korun ročně za inzerci nemovitostí. Nechávám pro nemovitosti vyrobit letáky, webové stránky, propagaci na FB, videoprezentaci apod. Těchto služeb prodávající využívají naplno a to aniž by mi museli zaplatit jedinou korunu. Veškeré náklady se totiž zaplatí z provizní odměny.

Pozor na správný výběr

A rada na závěr? Ačkoliv jsem se snažil vysvětlit možnou výhodnost realitní kanceláře, ne vždy to platí. Hlavní pravidlo je totiž jediné a to nutnost vybrat skutečně profesionální realitku a správného realitního makléře, s dobrým jménem na trhu. Ten pro vás udělá maximum, zatím co vy budete například sedět na kávě.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

4 výhody, které nám přinese spolupráce se správným realitním makléřem

Dostávám často dotazy, které se týkají realitních makléřů a zda se vyplatí s nimi spolupracovat. V tomto článku vám nabízím své jasné stanovisko a to takové, že realitní kancelář...

Vyhněte se pokutám – PENB by měla mít každá nemovitost

Průkaz energetické náročnosti budov, tedy ve zkratce PENB je jednoduchý dokument, který hodnotí provoz budovy ve vztahu k využití energií. A to jak energií, které jsou nezbytné na vytápění,...

Změny občanského zákoníku se dotýkají koupě i prodeje nemovitostí

Změny v souvislosti s novým občanským zákoníkem se týkají mnoha aspektů našich životů a oblast realit nevyjímaje. Svými klienty jsem často tázán na hlavní změny, které v souvislosti...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV