Blog

Vše Bydlení Prodej Koupě Pronájem Nezařazené

Jak převést družstevní byt do osobního vlastnictví

Družstevní byty byly možností, jak se dalo poskytnout ubytování celé řadě rodin bez nutnosti velkých finančních vstupů. Dnes se tak v naší zemi setkáme s velkým množstvím nemovitostí, které takzvaně vlastní družstvo. Pokud i vy jeden takový byt máte a plánujete ho prodat, může

Jaké faktory ovlivňují cenu nemovitosti

Diskuse o cenách nemovitostí patří mezi velmi časté otázky mých klientů. A to ať už se jedná o ty, kteří chtějí nemovitost prodat, tak i o ty, kteří ji chtějí koupit. Samozřejmě v daném směru neexistuje žádné pravidlo, podle kterého by se ceny stanovily. Vše je samozřejmě individuální, a

Vlastníci bytů mají nové povinnosti

Rok 2014 je v oblasti nemovitostí spojený s obrovskou řadou změn a tak je doslova mou povinností seznámit s nimi i mé klienty. A to nejenom při osobních konzultacích. Ty základní změny, které se týkají především povinností vlastníků jednotek, vám přiblížím i v tomto článku.

Daň dědická, daň darovací jaké jsou novinky

Podle dotazů svých klientů zjišťuji, že ne všichni mají jasno jak je to nově s daněmi týkající se nemovitostí. Pokud i vy do této skupiny patříte, nastíním vám hlavní změny.

Kvůli krizi se jedni do chat stěhují, druzí je prodávají

Někteří lidé své finanční problémy se snaží řešit tím, že prodávají své rekreační objekty. Jiní, kteří už nepotřebují například kvůli zaměstnání, být v centru dění, se naopak na samotu u lesa dobrovolně stěhují. Je tam klid a náklady na bydlení jsou nižší. 

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV