Blog

Vše Bydlení Prodej Koupě Pronájem Nezařazené

Zájemce o vaši nemovitost není automaticky kupující

Jakmile dáte svoji nemovitost do inzerce a „nepřepálíte“ cenu, začnou se vám ozývat zájemci s žádostí o prohlídky. Což je naprosto v pořádku, protože ani ty nejlepší fotografie, videa, virtuální prohlídky, či půdorysy nenahradí osobní prohlídku nemovitosti.

Investiční byt je jako restaurace

Otevřu si restauraci! Kolikrát já tohle slyšel. Celkem mnoho lidí, kteří nějakou cestou přišli k penězům se rozhodnou, že si otevřou restauraci (bar, kavárnu, diskotéku). Pronajmou si prostor, vybaví kuchyni, najmou personál, zajedou do Makra pro suroviny, nasadí vysoké ceny,

7 věcí které nás makléře točí na zájemcích

Makléři jsou zloději. Nic nedělají. Jen inkasují provizi. Opravdu? Myslím, že ne Time (hláška ze seriálu Kutil Tim). O makléřích se toho napsalo spoustu negativního. Co ale takový zájemci, kteří makléře kontaktují, jací jsou? Co nás makléře na nich točí?

Daň z nabytí nemovitých věcí- nejčastější otázky

Na co se mě v poslední době nejčastěji ptáte. Kdo platí daň z nabytí nemovitých věcí Od 1. 11. 2016 ji vždy platí jen kupující, tedy nabyvatel. V jaké výši se platí daň z nabytí nemovitých věcí Výše této daně zůstává stejná, tedy 4% z nabývací hodnoty.

Jak správně inzerovat svoji nemovitost

Dnes jsem jel kolem domu, který patří jednomu mému známému. Zpomalil jsem a všiml si za oknem papíru ve formátu A4 a na něm napsáno NA PRODEJ a telefonní číslo. Rozhodl se prodat nemovitost na vlastní pěst. Nevydržel jsem to a zavolal mu. Po krátkém telefonátu jsme se

Realitní makléř- jak by měl vypadat od října 2017

Minimálně maturita, živnostenský list až po zkoušce, povinné pojištění odpovědnosti, speciální účet pro peníze od klientů. To jsou některé plánované nové podmínky pro práci realitního makléře. Česko patří mezi země s největším počtem realitních makléřů na hlavu, odhadem 14 500. Makléřů bude zřejmě méně, jelikož ministerstvo pro místní rozvoj hodlá tento segment zregulovat pomocí speciálního zákona.

Prodej nemovitosti na vlastní pěst- proč nedoporučuji

Prodám si to sám. Nepotřebuji realitku. Nebudu přece platit zbytečně provizi. Vždyť to jen dám na internet a je to. Kolikrát jsem tohle slyšel.

Zdražení pozemků, povinnost PENB, daň z nabytí zatím beze změny

Od 1. 1. 2016 nastalo několik změn. V dnešním článku se zaměřím na navýšení ceny pozemků, popíši vám, kdy musíte mít zpracován PENB a kdo platí daň z nabytí nemovitých věcí, dříve daň z převodu nemovitosti.

Nespokojené životy, pomluvy, závist, lži a já

Dnes to nebude o realitách, dnes to bude o mně. Dusím to v sobě velmi dlouho. Musí to jít ven. Často mi lidé naříkají, jak je nebaví práce, jak se jim nedaří v osobním životě, jak jim nevyhovuje partner. Když se jich zeptám: „Co jste udělali proto, aby to tak nebylo, aby se to změnilo k lepšímu?“ odpověď […]

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV