Blog

Vše Bydlení Prodej Koupě Pronájem Nezařazené

Výpověď z nájmu nebytových prostor

Klient před pár týdny koupil nebytový prostor i s nájemcem. Nyní by rád smlouvu vypověděl dle podmínek v nájemní smlouvě uzavřené s původním pronajímatelem ze dne 1. 7. 2013 ve které si odsouhlasili jednoměsíční výpověď. Nájemce s výpovědí zřejmě souhlasí, nicméně

Přepsat energie na nájemníka, či nikoliv

S majiteli bytů často tuhle otázku řešíme. Přepsat (nejčastěji) plyn a elektřinu na nájemníka, či nikoliv? Sepsal jsem vám tedy výhody a nevýhody obou variant.

Investiční byt je jako restaurace

Otevřu si restauraci! Kolikrát já tohle slyšel. Celkem mnoho lidí, kteří nějakou cestou přišli k penězům se rozhodnou, že si otevřou restauraci (bar, kavárnu, diskotéku). Pronajmou si prostor, vybaví kuchyni, najmou personál, zajedou do Makra pro suroviny, nasadí vysoké ceny,

7 věcí které nás makléře točí na zájemcích

Makléři jsou zloději. Nic nedělají. Jen inkasují provizi. Opravdu? Myslím, že ne Time (hláška ze seriálu Kutil Tim). O makléřích se toho napsalo spoustu negativního. Co ale takový zájemci, kteří makléře kontaktují, jací jsou? Co nás makléře na nich točí?

6 důvodů proč pronajmout byt přes realitní kancelář

Jedna z nejdůležitějších věcí při pronájmu bytu je mít v něm spolehlivého nájemníka, který vám bude pravidelně platit nájemné. Jak pomáhám majitelům takového nájemníka najít, se dozvíte právě teď.

Momentální ztráta se dlouhodobě vyplatí

Rozhodli jste se pronajímat svůj vlastní byt? Hlavní motivací pro pronájem je především zajištění bezproblémového a pasivního příjmu. Není to ale tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Často nastávají problémy. Popíši vám, jak se chovám ke svým nájemníkům, když v pronajatém bytě nějaký problém nastane.

2 chytáky od majitelů, když si chcete pronajmout byt přímo od nich

My Češi nechceme za nic platit. Navíc tak za služby, které pro nás někdo udělá a už vůbec ne těm podvodníkům z realitních kanceláří, tedy realitním makléřům! Ano, někteří jsou doslova podvodníci, ale není vždy výhra si byt pronajmout přímo od majitele. Na co si dát pozor a na co se zeptat, než si s majitelem bytu […]

Proč si pronajmout byt přes realitního makléře

Narazili jste na krásný byt, který nabízí realitní kancelář a nevíte, zda kontaktovat jejího realitního makléře? Bojíte se, že vás podvede? Nebojte se! V tomto článku vám popíši výhody, ale i jednu nevýhodu pronájmu bytu přes realitního makléře.

Realitní makléř- jak by měl vypadat od října 2017

Minimálně maturita, živnostenský list až po zkoušce, povinné pojištění odpovědnosti, speciální účet pro peníze od klientů. To jsou některé plánované nové podmínky pro práci realitního makléře. Česko patří mezi země s největším počtem realitních makléřů na hlavu, odhadem 14 500. Makléřů bude zřejmě méně, jelikož ministerstvo pro místní rozvoj hodlá tento segment zregulovat pomocí speciálního zákona.

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV