bagrista neplatič nájemného

Sympatický neplatič nájemného

Je vůbec možné odhalit neplatiče? Pokud dáte na první dojem při osobním setkání, můžete mít jistotu, že bude daný člověk platit včas a bez problému?

Můj poslední neplatič nájemného působil velmi sympaticky. Při první schůzce jsem mu ukázal byt, popsal způsob plateb a hned jsme si plácli. Zaplatil vratnou kauci, nájemné, podepsali jsme smlouvu, já mu předal klíče a vše bylo hotové. Odpustil jsem mu provizi pro naši kancelář, protože jsem byl rád, že jsem byt pronajal tak rychle a navíc byl čerstvě po rozchodu s přítelkyní, jako gentleman ji nechal veškeré vybavení v původním bytě, tak mi ho bylo i trochu líto.

Tři měsíce bylo vše bez problému, nájemník platil včas, nic nepotřeboval, mimo výměny jedné prasklé žárovky. Čtvrtý měsíc se měl zastavit s nájemným, ale nikde nikdo. S myšlenkou, že se to může stát, že člověk zapomene, jsem druhý den volal nájemníkovi. Ten se omlouval, že zaplatí ihned po skončení práce na bagru, že ho aktuálně šéf potřebuje na zakázce mimo město, ale zítra se určitě zastaví. Nájemníka jsem politoval, že má těžkou práci, ale bylo mi sympatické, že poctivě a tvrdě pracuje. Další den ale nájemník stále nedorazil. Po několika telefonátech, kdy mi nebyl schopen říct, kdy dorazí zaplatit nájemné, jsme se dohodli, že naši spolupráci ukončíme, já byt vyklidím, věci mu uschovám a až bude v blízkosti, tak vše osobně dořešíme.

Petr-Ejem_01

Po 6 měsících, kdy se mi bývalý nájemník neozval, jsem odvezl pár igelitek s jeho věcmi do sběrného dvora a na první pohled sympaťáka jsem již nikdy neviděl. Jeho vratnou kauci jsem použil na výměnu zámku od bytu, úklid a úschovu věcí.

V současné době již tak nespěchám a vyhledávám pouze nájemníky, kteří uhradí jak vratnou kauci, nájemné dopředu, tak i provizi pro naši realitní kancelář. Současně ověřuji kontakt na zaměstnavatele a vyžaduji reference od předchozího pronajimatele.


« Zpět na výpis článkůLíbil se vám článek?Jako 1. chci být informován o novém článku!

Další zajímavé články

Neexistuje standard v měření plochy bytu

Nedávno jsem byl s klientkou na prohlídce jednoho bytu. Makléř stále vychvaloval velikost pokojů a tvrdil nám určité metry. Jakmile se jeho výklad blížil ke konci, vytáhnul jsem z tašky...

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK pronajímatel vs. nájemce.

Od ledna 2014 může nájemce dostat výpověď z bytu, pokud nezaplatí nájemné za tři měsíce. Při řádném a včasném placení nájemného si nájemce může pronajmout bytů kolik chce. Jaké...

Investiční byt je jako restaurace

Otevřu si restauraci! Kolikrát já tohle slyšel. Celkem mnoho lidí, kteří nějakou cestou přišli k penězům se rozhodnou, že si otevřou restauraci (bar, kavárnu, diskotéku). Pronajmou si...

© 2015 Realitní poradce Prostějov - Petr Ejem

Kreativní agentura INOVATIV